אלו"ל 6

סופש לבניית קשר זוגי בדרך חוויתית-מעשית על פי "תורת הרצונות" של הרב יהודה אשלג זצ"ל.

תוכנית אלו"ל לפנויים ופנויות כוללת סמינרים ומפגשי המשך.

 איפה? במלון פנינת העמק מול הר תבור

 מתי? 17-19.1.19 פרשת בשלח

קהל יעד: פנויים ופנויות שומרי שבת בין הגילאים 28 ל- 42.


כל המשתתפים עוברים שיחת הכרות טלפונית ומיון.

מעוניינים להצטרף לתוכנית אלו"ל?

להרשמה לשיחת היכרות (חובה) לחצו כאן

מצוקת הפנויים והפנויות

בדורנו קיים ציבור גדול של פנויים ופנויות שמתקשים למצוא בן/בת זוג.

הדבר גורם עוגמת נפש וצער רב. העניין קשה פי כמה וכמה עבור אנשים שנמצאים ללא זוגיות במשך שנים רבות. הקושי נובע משתי סיבות עיקריות:

  • התמעטות הפנויים והפנויות המתאימים עם התקדמות הגיל.
  • חסמים נפשיים המתפתחים אצל הפנוי/ה אשר מקשים על יצירת הקשר וכוללים בין היתר:
    • חשש משינוי הרגלי חיים
    • פחד מכישלון ואכזבה
    • ציפיות לא מציאותיות

 

סמינר אלו"ל - אני לדודי ודודי לי

סמינר אלו"ל מבוסס על הניסיון הרב של ארגון "אור פנימי" בחינוך לצמיחה רוחנית על פי תורתו של הרב יהודה ליב אשלג ז"ל. אנחנו פועלים מול ציבורים מגוונים ומקבלים משובים חיוביים רבים על העצמה של השינוי בהשקפת החיים ובהווייה היום יומית שעוברת על המשתתפים.

בקיץ תשע"ה נערך הסמינר הראשון של אלו"ל ומאז התקיימו סמינרים נוספים. בעקבות הסמינרים התחתנו למעלה מעשרה משתתפים, ומשתתפים נוספים נמצאים בדרך לחתונה בע"ה.

הסמינר הוא מסע חווייתי אינטנסיבי של לימוד קבוצתי על מרכיבי הנפש עפ"י עקרונותיה הבסיסים של תורתו של הרב יהודה אשלג זצ"ל, "בעל הסולם". הרב אשלג בנה שיטה רוחנית המאפשרת לשפר את המודעות העצמית, להתקדם אל אהבת הזולת והבורא ולפתח מחשבה חיובית המביאה לחיים בעלי משמעות ותכלית.

סמינר אלו"ל נותן מענה לשני הקשיים העיקריים של ציבור הפנויים והפנויות:

  1. התמודדות עם החסמים הנפשיים

שיטת הרב אשלג מלמדת שהאדם נולד בעל רצון של אהבה עצמית המתבטא באגואיזם המניע את כל מעשיו. לפי שיטתו, כל עבודתו הרוחנית של האדם היא לצאת מטבעו ולפתח טבע שני של אהבת הזולת ללא תנאי של קבלת גמול – אהבת חינם.

החסמים המפריעים לאדם לצור קשר קשורים במבנה הבסיסי של אישיותו של האדם - הרצון לקבל. מכוח הרצון לקבל האדם בונה הסתכלות של מה האחר יכול לתת לו, ומכך נובעת התנהגות אגואיסטית ונולדים רגשות של ביקורתיות, פחד, דיכאון, עצב וחוסר תקווה. המקום הראשון והמרכזי שבו נבחנת יכולת האדם לאהבת חינם היא בבניית הזוגיות, גם בשלב ההיכרות וגם בשלב הנישואים. יכולת זו מהווה יסוד של שלום בית ואושר זוגי. אנו מאמינים שהקמת קבוצה שתיחשף לתורת הרצונות של הרב אשלג יכולה להכין היטב פנויים ופנויות להיכרות ולהגביר את הסיכויים לפיתוח קשר משמעותי בהמשך התהליך של בניית זוגיות.

  1. הזדמנות למפגש בין פנויים ופנויות

לצד הלימוד המשותף יינתנו הזדמנויות למפגשים רבים ככל האפשר בין המשתתפים גם למטרת תרגול וגם כהזדמנות טובה למציאת בן/ת זוג. הנחת היסוד שלנו היא שהסמינר מהווה הזדמנות בלתי חוזרת של הכרות בין אנשים עם מוטיבציה דומה: להקים בית על בסיס של אהבה וקדושה על פי תורת האהבה של הרב אשלג המבוססת על שני הפסוקים: "ואהבת את ה' א-לוהיך" ו-" ואהבת לרעך כמוך".

להרשמה לחצו כאן

על הסמינר:

זמן: הסמינר מתקיים בסוף השבוע, החל מיום חמישי אחה"צ 17.1.19  ועד למוצאי שבת 19.1.19

שיטה:  בתכנית נעשה שימוש בכלים שונים כמו סרטי וידאו, משחקי תפקיד, סיפורים, דיונים וכתיבה אישית. הבנת המושגים נבנית בהדרגתיות על ידי המשתתפים עצמם על דרך "אמת מארץ תצמח". המשתתפים מוזמנים להשתתף בחוויה מתוך כוונה להפנים ולהלביש באישיותם את הנלמד בשיתוף עם הקבוצה. שיטה זו מאפשרת התבוננות פנימה, צמיחה נפשית וקניית ערכים לעומק ולאורך זמן. המשתתפים מקבלים חוברת של הקורס ככלי תומך בהתקדמותם. בכל מפגש ישנם תרגילים לביצוע בקבוצה, סיכום ודף מקורות.

במהלך סוף השבוע יעברו המשתתפים את שלשת השלבים של עבודת האדם על פי תורת החסידות:

          "הכנעה"   ─ לימוד על ה"רצון לקבל" שבנו, מהותו והופעותיו.

"הבדלה"  ─ לימוד על הקשר בין הרצון לקבל לחסמים המונעים בניית קשר עם בן/בת זוג. לימוד על דרכי התיקון של החסמים.

"המתקה" ─ השלב היישומי של העקרונות הנלמדים יבוא לידי ביטוי במפגשים זוגיים על פי קריטריון של "מציאת חן" בין אנשי הקבוצה.

 

מבחר משובים של משתתפים במחזורים הקודמים של אלו"ל:

"עברתי דברים קשים במהלך החיים. במהלך סמינר אלו"ל גיליתי שאני מפחד מהעתיד בגלל העבר, ושאני פוסל הצעות בלי שום סיבה ממשית."

"במהלך הסמינר גיליתי שאני מחפש בדייטים מה לא בסדר אצל הצד שני ואז אני יכול לסמן וי, לחתוך וללכת הביתה."

"הבנתי שאני צריך להתחזק באמונה ובטחון בה' ולהתגבר על הפחדים שלי. היום אני ב"ה נשוי.   תודה רבה לכם ולכל הצוות על העזרה הגדולה. ללא ספק בזכותכם הגעתי לזה."

משובים נוספים

מעוניינים להצטרף לתוכנית אלו"ל?

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.

לצפייה בלו"ז לחצו כאן (נתון לשינויים)

אנא המתן... פנייתך נשלחת...