למה אור פנימי?

החזון של  אור פנימי הוא:

חיבור למהותנו, לזולת ולבורא

בכל יום ויום ממש על דרך תורת הרצונות של הרב אשלג זצ"ל

 

ערכי אור פנימי

  • תורת ישראל
  • אהבה ונתינה
  • אמונה
  • מסירות
  • ענווה
  • שליחות

 

יעוד אור פנימי

"אור פנימי" מציעה דרך מעשית-חווייתית לשינוי תפיסת המציאות שלנו על פי חכמת היהדות.

טמונים בנו שני כוחות מנוגדים: כוח אגואיסטי של רצון לקבל לעצמנו וכוח של אהבה ונתינה טהורה הנקרא רצון להשפיע. באופן טבעי הרצון לקבל שולט בנו,והוא השורש לכל הסבל שאנו חווים, ולסבל שאנו גורמים לסובבים אותנו.

הכלים של "אור פנימי" מסייעים לנו מצד אחד לזהות את שליטת הרצון לקבל על חיינו ולהשתחרר ממנה, ומצד שני, לגלות ולהעצים את הרצון להשפיע.

שינוי זה מחולל תפנית עמוקה בתחומים שונים של חיינו, כגון: מודעות עצמית, רגשות, זוגיות, הורות, חינוך, וכלל היחס בין אדם לעצמו, לחברו ולבוראו.

עולם התוכן של "אור פנימי" מבוסס על "תורת הרצונות" של הרב יהודה אשלג זצ"ל, על הגות גדולי ישראל ועל האידיאל של "ואהבת לרעך כמוך".

להעביר את זה הלאה

מתוך החוויה של לימוד תורתו של הרב יהודה אשלג זצ"ל (בעל הסולם), התעורר אצלנו שינוי תודעתי עמוק.

קיבלנו תובנות חדשות על תפקידינו בחיים ועל יחסנו לזולת ולבורא. השגנו תמונה כוללת ומסודרת של המציאות, והיא הביאה אותנו למקום של שלווה וראיה חיובית של מאורעות הוייתנו.

זכינו ליכולת טובה יותר לאהוב ולקבל אהבה גם יחד.

שינוי תודעה זה התאפשר לאחר הפנמת מספר עקרונות בסיסיים אך עמוקים. עקרונות אלה הינם בני השגה לכל אדם בעל רצון לעלות על הדרך אל הטוב, גם אם הוא אינו בקיא בלימוד התורה.

מתוך תחושות אלו, רצינו לעשות מעשה שיאפשר לנו "להעביר את זה הלאה" לעוד ועוד אנשים, על מנת שגם הם יקבלו את הכלים להתחלת השינוי הרצוי בחייהם.

אנו פועלים על מנת לאפשר הבנה טבעית של "בדרך אל הטוב", המציעה את "תורת הרצונות" לכל אדם באשר הוא בצורה חווייתית ועמוקה. בדרך זאת אנו שואפים לקרב את גאולתו של כל פרט ואת הגאולה של עם ישראל והעולם מתוך שאיפה לקירוב המציאות של הפסוק "כִּי תִּמָּלֵא הָאָרֶץ לָדַעַת אֶת כְּבוֹד ה' כַּמַּיִם יְכַסּוּ עַל יָם" (חבקוק ב',י"ד).
 


 

אנא המתן... פנייתך נשלחת...